مفهوم Telnet

مفهوم Telnet
مفهوم Telnet

مفهوم Telnet :Telnet یکی از ابزارهای فوق العاده مهمی است که برای نفوذ سرور باید از آن اطلاع داشته باشید.این ابزار به پروتکل TCP/IP جهت کار کردن نیاز دارد. از این برنامه جهت اتصال به کامپیوتر مقصد از راه دور و اجرای برنامه از طریق خط فرمان آن استفاده می شود.Telnet از فایل های موجود در کامپیوتر مبدا استفاده نمی کند ، بلکه با منابع موجود در کامپیوتر مقصد یا همان سرور کار می کند . در واقع این برنامه یک ترمینال شبیه ساز است که اجازه اتصال به کامپیوتر مقصد را به شما می دهد. چگونه می توان با Telnet به کامپیوتر مقصد متصل شد؟

این کار بسیار راحت صورت می گیرد.ابتدا Telnet را در خط فرمان داس اجرا کنید وقتی پنجره آن ظاهر شد از منوی مربوطه ، گزینه Control>Remark System را کلیک کرده و قسمت نام میزبان (Host Name) آدرس کامپیوتر مقصد را وارد کنید.سپس پورت مربوطه را جهت اتصال مشخص کنید .البته بهتر است پورت را به خود Telnet محول کنید.پورتی که بطور معمول استفاده می شود پورت VT100 است.

بعد از این مراحل کلید Go meet را فشار دهید.به این ترتیب به کامپیوتر مورد نظر متصل می شوید.ساختمان اولیه خط فرمان Telnet بصورت زیر است:

C:\>telnet  hostname.com

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + چهارده =