مفهوم تکثیر هایپروایزر

مفهوم تکثیر هایپروایزر
مفهوم تکثیر هایپروایزر

مفهوم تکثیر هایپروایزر : تکثیر مبتنی بر هایپروایزر به طور محلی از تمام سیستم عامل های ذخیره سازی و تمام قابلیت های امکان پذیر با مجازی سازی از جمله در دسترس بودن بالا، کلاسترینگ و توانایی قرار دادن و تکثیر Volume های در حرکت را پشتیبانی می کند. تکنولوژی های مبتنی بر هایپروایزر در محیط مجازی، در حال استاندارد شدن هستند ولی حتی با این تکنولوژی نیز هنوز گزینه هایی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود مانند Cloud که به خوبی در Disaster Recovery جا افتاده است ولی برای همه رویکرد مناسبی نمی باشد. تعیین این گزینه می تواند مفید باشد زیرا به درک مزایا و محدودیت های رهکارهای مختلف مبتنی بر کلاد کمک می کند. اولین نوع این نوع راهکارها راهکار Private Cloud یا همان کلاد خصوصی می باشد که در آن تداوم کسب و کار و ریکاوری از بحران در میان دو یا چند سایتی که از نظر جغرافیایی مجزا هستند انجام می گیرد و کلیه کنترل ها توسط تیم شبکه شرکت انجام می شود.

این راهکار به شرکتها این اجازه را می دهد که یک محیط دینامیک و انعطاف پذیر ایجاد کنند که در آن دپارتمان های IT بتوانند برنامه ها را بر اساس نیازها و منابع در هر زمان با انتقال زیرساخت های IT در سایت های جغرافیایی مختلف بزرگتر کرده و به حرکت درآورند.

استفاده از این رویکرد همچنین به سازمانها این اجازه را می دهد تا بتوانند بار مصرفی مورد نیاز را از چند سایت تامین و یا در حالاتی بین سایتها تقسیم نمایند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =