پایش وضعیت Memory در مجازی سازی

پایش وضعیت Memory در مجازی سازی
پایش وضعیت Memory در مجازی سازی

پایش وضعیت Memory در مجازی سازی : عملکرد سرورهای مجازی تا حدودی به میزان حافظه ای (RAM) بستگی دارد که سرور میزبان در اختیارشان قرار می دهد. به همین منظور دانستن دقیق مقدار حافظه مورد نیاز هر سرور امری ضروری می باشد. تنها نکته قابل توجه،  پارامتری مبنی بر میزان حافظه مورد استفاده وجود ندارد و می توان میزان فضای آزاد RAM را در هر لحظه پایش کرد. سپس این میزان را از کل میزان  حافظه ی نصب شده روی سیستم کم کرد تا مقدار واقعی حافظه مورد استفاده بدست آید.

برای پایش وضعیت حافظه از دو پارامتر استفاده می کنیم:

1- Memory\Available Bytes (or \Available Kbytes or \Available Mbytes)

2- Memory\Pages/sec

به عنوان مثال اگر روی سرور 512 MB حافظه جانبی نصب شده است و مقدار پایش شده مربوط به پارامتر Memory\Available در اوج زمان کاری 150 MB باشد، می توان نتیجه گرفت که حداقل مقدار حافظه مورد نیاز که پس از مجازی سازی باید در اختیار سرور قرار گیرد عبارت است از: 512 – 150 = 362 MB .

نکته مهم دیگر اینکه در مواردی که مقدار  Memory\Available بسیار کم باشد و مقدار Memory\Pages/sec عددی بیشتر از 20 باشد دیگر نمی توان از معادله فوق استفاده نمود زیرا این علائم به معنی کمبود RAM روی سرور می باشد و حتما باید آنالیز بیشتری جهت بدست آوردن میزان واقعی حافظه مورد نیاز سرور انجام داد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 14 =